Cyberprzemoc u dzieci: Rozpoznawanie oznak

Wyślij znajomym:

Ze względu na szybki postęp technologii, dzieci w dzisiejszych czasach uzyskują dostęp do telefonów znacznie wcześniej w swoim życiu. Chociaż może to być dobra rzecz, istnieją pewne aspekty, które rodzice muszą trzymać w ryzach. Najbardziej brutalnym efektem zwiększonego użytkowania telefonu może być cyberprzemoc.

Cyberprzemoc to akt nękania innej osoby cyfrowo lub za pośrednictwem technologii.

 

Zasadniczo, jeśli ktoś nęka, grozi, zawstydza lub celuje w inną osobę poprzez smartfony lub komputery, jest to znane jako cyberprzemoc. Rodzice muszą być świadomi takich sytuacji, gdy ich dzieci regularnie korzystają z telefonów. Istnieją pewne znaki, które z pewnością muszą znać. Dodatkowo istnieje kilka zasad, które mogą egzekwować, aby zapobiec szansie na cyberprzemoc.

 

Czytaj dalej, aby poznać te znaki ostrzegawcze i metody zmniejszania szansy, że Twoje dziecko padnie ofiarą.

 

Oznaki cyberprzemocy

Chcesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby zapobiec znęcaniu się nad Twoim dzieckiem? A może chcesz działać natychmiast przy pierwszym przypadku cyberprzemocy? Nie martw się, ponieważ wymieniliśmy kilka oczywistych oznak cyberprzemocy, które musisz znać. Co więcej, powinieneś również wiedzieć, jakie kroki podjąć po zauważeniu tych znaków.

 

  • Niepokój, zdenerwowanie lub strach przed wyjściem na zewnątrz lub do szkoły: Uważamy, że jest to główny znak ostrzegawczy. Jeśli Twoje dziecko czuje, że szkoła jest niekomfortowym środowiskiem, może to być oznaką znęcania się. Potrzeba opuszczania szkoły, wcześniejszego wracania do domu lub nie jeżdżenia autobusem są lepszymi wyznacznikami. Jednak zauważenie zachowania dziecka wokół miejsca na zewnątrz jest najlepszą metodą.

 

  • Nerwowość podczas pisania SMS-ów lub korzystania z mediów społecznościowych: Wiele razy zauważysz, że twoje dzieci nie są zbyt szczęśliwe patrząc na ekran. Czasami po prostu nie lubią tekstu, który czytają. Innym razem mogą być zdenerwowane czymś lub kimś. Najlepiej w częstych odstępach czasu pytać je, co się dzieje. W ten sposób rodzice również mogą pozostać na bieżąco.

 

  • Stał się nagle skryty w kwestii aktywności online: Ogólnie rzecz biorąc, dzieci rzadko dzielą się wiele o swoim życiu online. Ale jeśli stają się nadmiernie skryte w tej kwestii, coś może być nie tak. Co więcej, może to być ogromny znak ostrzegawczy, że coś/ktoś w sieci je niepokoi.

 

  • Denerwowanie się lub frustracja po wejściu do sieci: Niektóre dzieci natychmiast wyrażają swój gniew lub smutek po wejściu do sieci. Całe przewijanie mediów społecznościowych może je natychmiast zdenerwować. Ten przypadek może być kolejną oznaką cyberprzemocy. Z pewnością istnieje powód, dla którego dzieci tak bardzo denerwują się po wejściu do Internetu. Być może będziesz musiał wkroczyć do akcji.

 

  • Kłopoty ze snem w nocy lub senność w ciągu dnia: Bezsenność lub insomania jest częstym skutkiem znęcania się w ogóle. Dzieci mogą zacząć mieć problemy z zasypianiem w nocy. Dodatkowo, mogą wtedy zacząć odczuwać nadmierną senność podczas pobytu w szkole lub w ciągu dnia. Dlatego rodzice powinni potraktować ten znak jako wyraźny przypadek jakiegoś rodzaju kłopotów z przyjaciółmi w szkole lub w sieci.

 

  • Utrata zainteresowania hobby lub ulubionymi zajęciami: Czasami dzieci tracą zainteresowanie niektórymi z ich najlepszych hobby w takim czasie. Cyberprzemoc jest odpowiedzialna za tonę złych urazów psychicznych, takich jak lęk i depresja. Odgrywają one dużą rolę w psuciu nastroju dzieci. W efekcie nie znajdują one radości w działaniach, które wcześniej były ich ulubionymi.

 

  • Składanie wymijających oświadczeń o próbie samobójczej: Jak już mogłeś pomyśleć, taki przypadek jest absolutną czerwoną flagą. Zauważyłbyś takie zachowanie jako ostatnią kropelkę. Oznacza to, że Twoje dziecko wymaga natychmiastowej terapii lub psychicznego ułatwienia. Dlatego musisz mieć oczy i uszy otwarte na różne takie scenariusze.

 

Jak rodzice mogą pomóc?

 

Jeśli z Twoim dzieckiem dzieje się coś tak brutalnego jak cyberprzemoc, czas podjąć działania. Istnieje kilka sposobów, w których możesz pomóc na bieżąco:

 

  • Zaoferuj pocieszenie i wsparcie: Twoje dziecko może popaść w depresję bardzo szybko po zastraszaniu. Należy zaoferować mu swoje wsparcie i po prostu porozmawiać z nim o wszystkim. Rodzice mogą sprawić, że ich dzieci otworzą się i wspomną o problemie. W ten sposób można zasugerować, w jaki sposób można rozwiązać cały problem. Ponadto należy zadbać o to, aby dom był wygodną i otwartą przestrzenią.

 

  • Niech dziecko wie, że to nie jest jego wina: Dręczyciele ciągle obwiniają swoich podwładnych i sprawiają, że czują się oni nieszczęśliwi. Twoim obowiązkiem jako rodzica jest zapewnienie ich, że to wcale nie jest ich wina. Dodatkowo możesz też nieco obrazić dręczyciela, aby Twoje dziecko poczuło się lepiej.

 

  • Powiadom szkołę: Jeśli dręczyciel jest ze szkoły, zawsze lepiej jest zaangażować również dyrekcję. Są oni lepiej przygotowani do radzenia sobie z takimi sytuacjami. Dyrektor, jak i nauczyciele, muszą wiedzieć, co się dzieje w ich placówce. Ich obowiązkiem jest również naprawienie całego skandalu.

 

Niezależnie od tego, co robisz, zapewnienie bezpieczeństwa Twojemu dziecku jest również istotną sprawą. W te święta zainstaluj Beniamina na wszystkich urządzeniach i zwiększ bezpieczeństwo cyfrowe. Nie tylko pomoże to na krótką metę, ale także sprawi, że Twoje dzieci będą bardziej świadome zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

 

Beniamin to niesamowite narzędzie do śledzenia aktywności online Twoich dzieci i upewniania się, że pozostają na właściwej ścieżce. Daje Ci również dużą kontrolę. Możesz na przykład blokować strony internetowe i aplikacje, które wydają się zawierać potencjalnie szkodliwe treści dla Twoich dzieci. Możesz ustalić limity czasowe dla aplikacji, a także poznać ich dokładną lokalizację i sprawdzić ich historię internetową. Podsumowując, jest to znakomite narzędzie kontroli rodzicielskiej.